google-site-verification=-sjRF7PyrvVczLmFhFVa7LGXMZxF0DlFb54XP0fA1F8

Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

Diş ağrısı ve özellikle ne yaparsanız yapın geçmeyen diş ağrısı hayatı zindan edebilir. Novadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği hekimleri kırık, dolgulu iltihaplı veya 20 ‘lik diş ağrısı gibi sorunlarda Kocaeli’nin en diş merkezidir. Özellikle gece diş ağrısı yaşayanlar uykuya dalsalar bile ağrı içerisinde tekrar uyanırlar.

 

Şiddetli bir ağrı olan gece diş ağrısı damar içi basıncının artması ve damarsal genişlemeler geceleri ağrıyı şiddetli hissedilmesine neden olur. Gece yapılacak çözümler arasında medikal bir ilaç alarak en yakın diş merkezini ziyaret etmek yer alır. Eğer diş merkezine ulaşamıyorsanız asla kolonya ve ya alkol gibi diş etine zarar verici sıvıları uygulamamalısınız. Kolonya ve alkol gibi şeyler tahrişe neden olarak ikinci bir ağrı odağı oluşturur.

 

Diş Ağrısı Tedavisi

Novadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği uzman diş hekimine ulaştığınızda kanal tedavisi ile ağrıyı rahatlatarak ve gerekli müdahaleyi yaparak dişi kurtaracaktır.

Vücudun herhangi bir yerinde oluşan diş apsesinde başka organlara zarar vermesi an meselesidir. Bu yüzden erken müdahale ile kanal tedavisi aşaması hayati önem taşır. Ağrı kesiciler bir müddet ağrıyı kesecektir. Yeniden ağrı başladığında ise sık sık ağrı kesici tüketmenizde bazı sorunlara yol açar. Diş sinirlerinde oluşan iltihap kök ucundan çevre kemik dokularına etki eder. Kemik dokusuna yayılan iltihap ise kemikte basınçla şiddetli ağrıya yol açar. Tedavi edilmediği taktirde organlara zarar vermesi an melesi olur. Bu yüzden düzenli diş kontrolleri ve diş ağrısı asla hafife alınmalıdır.

 

20’lik Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

20 yaş dişleri ağızda çıkan 3. azı dişleridir. Zaman içerisinde insanoğlu çatal bıçak kullanmaya başladıkça evrim geçirmiş ve yok olmaya başlamıştır. Çenede ki darlık yüzünden ağızda çıkan 20’lik dişler çürüyerek çıkar ya da iyi fırçalanamaz.

Oldukça şiddetli bir ağrı olan 20’lik diş ağrısı insanı sosyal yaşantıdan kopartacak halede gelebilir. Novadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği hekimleri 20’lik diş tedavisinde öncelikle çene röntgeni alınarak pozisyonuna bakılarak dişin alınıp alınamayacağına karar verir. Muhakkak 20’lik dişlerin çekilmesi gerekmektedir.

 

Gebze Diş, Darıca Diş, Çayırova Diş denince akla gelen ilk kliniktir Novadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği.

Sosyal Medya:
WhatsApp Destek