google-site-verification=-sjRF7PyrvVczLmFhFVa7LGXMZxF0DlFb54XP0fA1F8

Gebze Diş Polikliniği

Gebze Diş Polikliniği

Gebze Diş Polikliniği

Diş teli tedavisi sürecinde de güvenle tercih edebileceğiniz Gebze Diş Polikliniği hekimleri her hastaya özel tedavi uygulamaktadır. Tedavi süresi hastadan hastaya, vakadan vakaya değişiklik arz eder. Bununda sebebi herkesin diş bozukluğunun farklı olmasıdır. Aynı sorunu yaşayan hastalarda bile tedavi süresi değişebilmektedir. Bunun sebepleri arasında kemik yapılarının farklı olması, hastaların tedaviye gösterdikleri iş birlikleri farklı düzeyde olabilirler. Hastaların Gebze diş hekimlerinin tavsiyelerini, direktiflerini veya bunları yerine getirmeleri farklıdır. Dolayısıyla eğer ortodonti tedavi başladıysa hekim tavsiyeleri yerine getirilmelidir. Tedavinin geri kalını ise biyolojinin işidir. Teknolojik gelişmelerle süreç biraz olsun kısalmıştır. Kendilerini sürekli yenileyen ve yurt dışındaki ve yurt içinde bütün kongreleri eğitimleri takip eden hekimler, bilgi birikimi artmış şekilde diş teli tedavisi uygulamaktadır.

 

Gebze Diş Polikliniğinde daha kapsamlı bir tedavi hedeflendiğinde diş teli yaklaşık 2 yıl dişlerde kalmalı ve sık sık kontrolü de ihmal edilmemelidir. Yine yukarıda da belirtildiği gibi kişinin kemin yapısı, çene yapısı, diş sorunlarına göre süre daha da kısabileceği gibi uzama ihtimalide göz önünde bulundurulmalıdır. Her ortodonti tedavi bitiminde pekiştirme tedavi de uygulayan Gebze Diş hekimleri dişlerin verilen konumların kalıcı olmasını sağlar. Bu tedavi oldukça önemlidir ve bir yıl boyunca sürebilmektedir.

 

Ortodonti Tedavisinden Sonra Dişler Eski Haline Döner Mi?

Diş teli tedavisi gören neredeyse herkesin aklına dişlerinin eski görüntüsünü dönüp, dönmeyeceği sorusu yer alır. Gebze Diş Polikliniği ortodonti tedavisinde sonra dişler tekrar eski haline dönmek için yola çıkabilir. Ne kadar ilerleyebileceği yapılan pekiştirme tedavisine bağlıdır. Kalıcı olarak tele ihtiyaç duyulduğu durumlarda azı dişlere uygulanan bu tel ağız hijyenine de bağlı olarak takılır. Fakat ağız bu duruma müsait olmalı ve diş taşının o bölgede oluşmaması gerekir. Bir diğer kalıcı yöntem ise şeffaf plaklardır. Tedavi bittikten sonra kullanılabilecek rahat kullanıma sahip, yemek esnasında çıkartılan ve tekrar takılan.,görünmeyen plaklardır. Tedavi ardından yaklaşık olarak 1 yıl süreçle bu plaklar takıldığında ilerde herhangi bir sorun yaşanmaz. Diğer dil tarafına yapıştırılan teller ise 5 ila 10 süreli ağızda kalması gerekir.

Sosyal Medya:
WhatsApp Destek