google-site-verification=-sjRF7PyrvVczLmFhFVa7LGXMZxF0DlFb54XP0fA1F8

Diş Protezleri Nedir?

Diş Protezleri Nedir?

Diş Protezleri Nedir?

Protez diş tedavisi ağızda farklı nedenlerden dolayı estetik bozuklukları ve kaybolan dişlerin yerine kullanılan yapay oluşumlar olarak adlandırılabilir.

Protez dişlerin kullanılmasında ki ilk amaç hastanın estetik ve fonksiyonel olarak iyi hale getirmek, psikolojik olarak düzeltmek ve yeme içme alışkanlıklarının tekrar kazandırmasını sağlamaktır. Novadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği her daim hastanın yanında olarak önerileri, beklentilerini dinleyerek sağlık açısından da en uygun tedaviyi seçmektir.

Protez Diş Tedavi Yöntemleri

Gebze Diş hekimleri tarafından uygulanan protez diş tedavileri, hareketli protez ve tek kron sabit protez, implant üstü protezler olarak üçe ayrılır. Hareketli protez 2 den çok diş sorunlarında ve diş kayıplarında uygulanırken tek kron uygulamaları ise bir yada iki diş sorunlarında kullanılan yöntemlerdir. He iki tedavi yönteminde de başarılı sonuçlara ulaşılarak uzun yıllar sorunsuz kullanılacak estetik bir gülüş Novadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği sayesinde tamamlanarak hastanın yeme içme gibi hayati fonksiyonlarını tekrardan kazandırmaktır.

Protez Diş Tedavileri Neden Yapılır?

Tüm protez diş tedavi yöntemlerinin yapılmasında ki amaç hastadan hastaya ve duyulan şikayete göre değişkenlik göstermektedir. Dişlerde oluşan aşırı çürüklerden kaynaklı madde kayıplarında, gelişimsel olarak dişlerin sürmemesi, genetik diş çekilmelerinde oluşan boşlukları doldurmak için yapılır. Diş eksiklikleri bireye yaşlılık hissi verecek ve bazı harfleri doğru telaffuz etmeye engel olacaktır. İster istemez iletişim sırasında yanlış anlaşılmalar olacak, sosyal hayatlarda etkilenecektir. Darıca Diş Kliniğinde uygulanan Protez diş tedavileri ile kaybedilen dudak, yanak desteği, kapanış hataları, çiğneme fonksiyonu yeniden kazandırılır. Sağlıklı her biri aynı renkte olan protez dişlerle insanların yaşam kalitesi yükseltilir.

Kişinin sosyal hayatında oldukça önemli bir yere sahip olan dişlerin eksik olmasında yüz estetiği bozularak kişinin konuşması, yemek yemesi gibi günlük aktiveleri dahi zarar görür. Novadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği uyguladığı protezler ile hastanın ağzında kalan kendi doğal dişlerinin yer değiştirmesini önüne geçer. Ayrıca eksik dişlerin doğru protezlerle tamamlanmasının ardından sürekli olarak tek bir tarafta çiğnenen, öğütülen besinlerin sağlam diş ve diş etlerine de zarar vermesinin önüne geçilecektir. Çayırova Diş merkezi protez sonrası bakımda da sizlere yardımcı olur.

WhatsApp Destek