google-site-verification=-sjRF7PyrvVczLmFhFVa7LGXMZxF0DlFb54XP0fA1F8

Diş ve Çene Cerrahisi Nedir?

Diş ve Çene Cerrahisi Nedir?

Diş ve Çene Cerrahisi Nedir?

Novadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği dişlerin, çenelerin ve çene eklemenin yaşanılan rahatsızlığın teşhis edilip uygun cerrahi tedavisi için başvuracağınız en iyi kliniktir. Cerrahi işlemler uzman hekimlerin hastalarının durumuna ve işlemin tipine göre lokal anestezi, bilinçli sedasyon veya genel anestezi yöntemleriyle yapılmaktadır.

Günlük hayatta yaşanılan çiğneme, ısırma, yutma da sıkıntı, kronik çene veya çene eklemi, diş aşınması, çene ve yüz bölgesi kırıkları, gömülü diş çekimlerin uzmanlıkla tedavi eden Gebze Diş merkezini güvenle ziyaret edebilirsiniz.

20 Yaş Dişi Nedir; Çekilmeli midir?

20 yaş dişleri dişlerin en arkasında yer alan üçüncü büyük azı dişleri kapsamaktadır. Çoğu zaman 20li yaşların ortalarında süren bu dişler çenede diş darlığı gibi problemle karşılaşmaktadır. Bu sebepten dolayı oluşan sürme pozisyonundaki sapma veya ilgili bölgedeki kemik yoğunluğu gibi sebeplerle kısmen çıkmakta (sürmekte) veya çene kemiği içinde gömülü durumda kalma gibi büyük problemlerle karşı karşıya kalınabilir.

Novadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği uygulamış olduğu Diş ve Çene Cerrahisi anabilim dalında 20 yaş diş tedavisini gerçekleştirir. Darıca Diş merkezinde uygulanan problemli 20 yaş diş çekiminde cerrahiye tedaviye gerek duyulmaktadır. 20 yaş dişleri kolaylıkla temizlenebilir durumdaysa ve çürük oluşumuna rastlanmadıysa çekilmemesi gerekir. Fakat temizlenmesi zor yanağa ve dişe temas ederek kişiyi rahatsız eden durumlar diş çekimi gereklidir.

Cerrahi Çekim Nasıl Yapılır?

 20 yaş diş çekimi yapılmaya karar verildiyse Novadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği tüm süreç hakkında hasta ve hasta yakınlarını bilgilendirmektedir. Çekimi gerçekleştirilecek bölge üzerine tampon yerleştirilir. Bu işlem kanamayı önlemek içindir. Çekim ardından 24 saat boyunca bölge hassas olacağı için çok sıcak, çok soğuk yiyecek, içecekler tercih edilmemelidir. Çekim oldukça zor ve ağrılı geçtiyse dışarıdan buz uygulamaları yapan Çayırova Diş merkezi en ufak bir sorunda müdahale edecektir.

5 yıllık tecrübe ile aynı anda 10 hasta kapasiteli merkezde gece yarısına kadar kesintisiz ve kaliteli hizmet verilmektedir. Haftanın her günü randevu oluşturabilir dilerseniz hemen şimdi online randevunuz için gerekli sayfaya tıklayabilirsiniz.

WhatsApp Destek