google-site-verification=-sjRF7PyrvVczLmFhFVa7LGXMZxF0DlFb54XP0fA1F8

Endodonti (Kanal Tedavisi) Nedir?

Endodonti (Kanal Tedavisi) Nedir?

Endodonti (Kanal Tedavisi) Nedir?

İletişimin unsurları arasında yer alan ağız ve diş sağlığında meydana gelen sorunlarda Kocaeli’nin en iyisi olan Novadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği ulaşabilirsiniz. Klinik bölgede sayısız başarılara imza atmış ve bölge halkı tarafından tercih edilen ilk Diş Sağlığı Polikliniğidir. Uygulanan Endodonti (Kanal Tedavisi) hakkında merak ettiklerinizi yazının devamında bulabilirsiniz.

Endodonti (Kanal Tedavisi) hasar görmüş dişlerde uygulanır. İltihaplanma oluşmuş dişleri başta onarmak ve kurtarmak amaçlı tercih edilmelidir. Tedavi sırasında dişin hasar görmüş kısmı çıkarılmaktadır. Sorunlu bölge temizlendikten sonra çıkarılan alan tekrar doldurulmaktadır. Çürümüş diş ile baş etmek oldukça zor rahatsızlıklar arasındadır. Bazen günlerde bazen ise aylarca diş ağrısı çekenlerin oldukça pratik ve hızlı çözümü klinikte çalışan 8 adet uzman diş hekimiyle mümkündür.

Endodonti (Kanal Tedavisi) Uygulama Aşamaları

Kanal tedavisi dişin köklerinin içerisinde ki kanalları tamamen temizlenmesini ifade etmektedir. Novadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği tedavi aşamaları şu şekildedir;

  • Diş röntgeni çekilerek sorunun ya da çürümenin hangi dişten kaynaklı olduğu tespit edilmektedir.
  • Anestezi aşamasında lokal anestezi yöntemi kullanılır.
  • Dişte açılan boşlukta yer alan sorunlu pulpa tamamen çıkarılması ise Pulpektomi aşamasında gerçekleştirilmektedir.
  • Kanal tedavisinde son aşama doldurma işlemi olacaktır. Hastalıklı pulpayı çıkarmak için açılan köklerde oluşan boşluklar guta perka maddesiyle doldurularak ardından simanla kapatılır.

Tüm bu aşamaları yılların verdiği deneyim ile gerçekleştirilen hekimler her aşamadan siz değerli hastalarını haberdar ederek süreç hakkında detaylı bilgilendirmeyi ihmal etmez.

Kanal Tedavisi Dişleri Hassaslaştırır mı?

Novadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği tarafından uygulana tedavi ömür boyu rahatlıkla kullanılmaktadır. Başarı oranı oldukça yüksek olan tedavi sonrasında bakıma dikkat edilmediğinde hassas diş problemi yaşayabilirsiniz. 

diş hekimi önerilerini dikkate aldığınızda hassasiyet yaşama oranınız oldukça düşük olacaktır. Öncelikle dişlerin temizliğine özen gösterilmeli ve diş kontrolleri ihmal edilmemelidir. Sert yiyecekleri tercih etmek yine dişlere zarar verecek hususlar arasındadır. Diş kırılmasına kadar gidecek olan bu sorunda baştan önlemini almanız gerekecektir.

Novadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği kanal tedavisi öncesi, tedavi sırası ve tedavi sonrasında bile gerekli bilgilendirmeyi yapacaktır. Gönül rahatlığıyla kliniği ziyaret ederek aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.

Gebze Diş, Darıca Diş ve Çayırova Diş denince akla gelen ilk Polikliniktir Novadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği.

 

WhatsApp Destek