google-site-verification=-sjRF7PyrvVczLmFhFVa7LGXMZxF0DlFb54XP0fA1F8

İmplant nedir?

İmplant nedir?

İmplant nedir?

Diş implant üzerine konulan kuronlarla veya dental implantlarla yapılmış ünitenin tamamıdır. Bir nevi kksik dişlerin yapay dişler kullanılarak restore edilmesidir.

İmplant sadece diş hekimliğinde değil tıbbın birçok alanında kullanılır. Dişlerin çiğneme ve estetik gülüş fonksiyon görevleri vardır. Fonasyon görevleri ise güzel konuşmayı sağlamasıdır. Görev eksikliği ile yemek yiyemez ve konuşamaz hale gelebilirsiniz. Diş eksikliğinin modern tıptaki çözümü Novadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği ile mümkündür.

Kimlere Diş İmplantı Yapılır?

Diş İmplantı 18 yaş ile sistemiz ve fiziki hali uygunsan 70-80 yaşına kadar uygulanır. Diş implantı ömrü iki bölümde incelenebilir. Kemik içerisinde kalan kısmı ve ağız içerisinde kalan kısmı vardır. Ağız içerisinde porselen kaplamalar ömrü sınırlıdır. İmplantlar ise uzun yıllar boyunca ağız içerisinde kalabilir.

Diş İmplantı Nasıl Yapılır?

Üst çenede diş implantı sırasında dikkat edilmesi gereken anatomik oluşum sinüs boşluklarıdır. Uzun süre dişsizlik sonucunda sinüsler sarkmış ise kaldırmak gerekir. Sinüsleri kaldırmak ayrı bir operasyon halinde uygulanır. Sinüsleri kaldırarak o boşluklara kemik tozları yerleştirdikten 5-6 ay sonra diş implantları yerleştirilir.

Alt çenede kemik yüksekliğinin yeterince olması gerekmektedir. Ayrıca mandibuler sinirler alt çeneyi boydan boya geçtikleri için kemik erimesiyle birlikte yüzeye yaklaşır. İstenilen implantın çeneye yerleştirilmesi ile birlikte diş implantı işlemi başarıyla gerçekleştirilmiş olur.

Diş İmplantı Yerleştirilmesi

Novadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği implant operasyonunu lokal anestezi ile yapmaktadır. Deneyimli ekip implantı asla çene kemiğine çakmaz, yerleştirilir. Operasyon sırasında sürece uygun frezler yardımı ile implantın tam olarak yerleşeceği çene kemiğine delik açılır. Açılan yuvaya özenle implant yerleştirilir. Operasyon zamanı hastadan hastaya ve diş implantı planına göre farklılık gösterebilir. 10 dakika ile 2 saat arasında süre değişebilir. Lokal anestezi sayesinde hasta bu sırada hiçbir ağrı duymayacak çok hafif bir baskı hissedecektir.

Novadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği başarılı ekibinin gerçekleştirdiği operasyon sonrasında tam 1 gün çeneye soğuk kompress uygulaması gerekir. Daha sonra yapılan implant uygulaması çene kemiği ile kaynaşması beklenir. Üst çenede 3 ay alt çenede ise en fazla 2 ay içerisinde implant kaynayacaktır. Bu süre boyunca hastalar mağdur edilmeyerek, klinik tarafından geçici protez diş uygulaması gerçekleştir. İyileşme belirli aralıklarla diş hekimleri tarafından kontrol edilerek işlem tamamlanır.

Gebze Diş, Darıca Diş ve Çayırova Diş denince akla gelen ilk Polikliniktir Novadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği.

WhatsApp Destek