google-site-verification=-sjRF7PyrvVczLmFhFVa7LGXMZxF0DlFb54XP0fA1F8

Ortodonti (Tel Tedavisi) Nedir?

Ortodonti (Tel Tedavisi) Nedir?

Ortodonti (Tel Tedavisi) Nedir?

Dişler genel olarak genetik bozukluklardan kaynaklı çarpık ve uyumsuz çene ilişkileri gibi sorunlarla kişi rahatsız eder. Ortodonti (Tel Tedavisi) bu gibi problemlerde ortodontik tüm problemlerin takibi ve tedavisi başarılı şekilde uygulamaktadır.

Diş teli kullanmak geçmişte daha zor ve uzun zaman alan tedaviler arasındaydı. Günümüz teknolojisi ve alanında uzman diş hekimlerinin bulunduğu Çayırova Diş haftanın her günü hizmet vermektedir.

Ortodontik Neden Oluşur?

Ortodontik oluşum nedenin genel olarak genetik olduğunu belirtmiştik. Novadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği hastanın yaşına ve tedavi yöntemine karar verir. Hastanın yaşının genç olması durumunda üst veya alt çenesini ilgilendiren sorunlarda ortodonti-cerrahi işbirliği gerçekleşecektir. Genetik faktörlerin dışında çevresel faktörlerin etkisine bağlı olarak da gelişen ordodontik bozukluklar mümkün olduğunca erken teşhis edilmelidir. Gebze Diş merkezi çevresel faktörlerin uzun süreli olarak kullanılan biberon, emzik kullanıma bağlı olduğunu belirtir. Ayrıca tırnak yeme, parmak emme alışkanlıkları da Ortodonti (Tel Tedavisi) kullanımını gerektiren faktörlerdir.

Ordonti Anabilim Dalı Merkezinde Uygulanan Tedaviler

Erken yaşta fark edilen ve çeşitli tedavi edilen tanılar dışında geç kalınmış durumlarda veya çene kemiği ile dişlerin uyumsuzluğunda çeneye sığmayan dişlerin çapraşıklık oluşturması an meselesidir. Novadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği uyguladığı tedaviler; metal ya da şeffaf kapaklı braketlerle tedavi, hareketli aygıtlar kullanarak uygulanan tedaviler dudak ya da damak yarığıyla birlikte ileri yaşta uygulanan tedaviler, şeffaf plaklarla tedavisidir. Darıca Diş merkezi çene eklem bozukluğu tedavileri, çene konumu değiştirme ve görünmeyen, dişlerin iç yüzeylerine takılan teller aracılığıyla çözüm odaklı tedaviler gerçekleştirir. Klinikte sıklıkla tercih edilen tedaviler arasında görünmeyen, dişlerin iç yüzeylerine takılan diş teli (lingual tedaviler) yer alır. Dişlerin iç bölgesine yapıştırılarak yapılan ortodontik tedavide teller göze çarpmaz. Teller dişlerdeki şekilsel ve çapraşıklığı düzeltir. Ağız içerisinde oldukça doğal duran estetik teller her yaştan kişiye uygulanmakla birlikte aranan ilk şart diş etlerinde veya dişlerde sağlık probleminim olmamasıdır.

Novadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği kişiye özel olarak uyguladığı Ortodonti (Tel Tedavisi) öncesinde, tedavi sırasında ve sonrasında hastasının yanındadır.

WhatsApp Destek