google-site-verification=-sjRF7PyrvVczLmFhFVa7LGXMZxF0DlFb54XP0fA1F8

Pedodonti (Çocuk Diş Cerrahisi) Nedir?

Pedodonti (Çocuk Diş Cerrahisi) Nedir?

Pedodonti (Çocuk Diş Cerrahisi) Nedir?

Çocukken neredeyse herkesin korkulu rüyası olan Pedodonti (Çocuk Diş Cerrahisi) günümüz teknolojisi ile çok daha kolay!

Novadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği en değerlileriniz olan çocuklarınızın diş ve ağız sağlığı konusunda yaşadığı problemlere karşı uygun tedavi yöntemleri ile Kocaeli’nin en iyisi olmaya devam ediyor.

Diş ve ağız sağlığı bebeklik döneminden başlayarak yetişkinliğe kadar Pedodonti tarafından muayene edilmektedir. Bebekler süt dişlerini ortalama 6. ayında çıkarmaya başlar ve 2 buçuk yaş gibi tüm süt dişlerinin tamamlanması beklenir. Süt dişlerinde oldukça hassas ve yapısal nedenlerden dolayı zarar görmesi daha erken, çürük gibi sorunların görülür. Gebze Diş merkezi tüm diş ve diş eti sorunları başta olmak üzere deneyimli ekibiyle kaliteli hizmeti büyük kliniğinde sunmaktadır.

Pedodonti Nedir?

Bebek dişleri tamamlandıktan sonra 6 yaşında süt dişler dökülmeye başlayacaktır. Yerine hayat boyu eşlik edecek daimi dişlere bırakan süt dişlerinin dökülmesi 13 yaşına kadar sürebilir. Darıca Diş Pedodonti (Çocuk Diş Cerrahisi) bölümü 6 ila 13 yaşındaki karışık dişlenme döneminde değerli çocuk hastalarının ağız ve diş sağlığını korur. Her türlü ağız ve diş sorununda ortaya çıkabilecek sorunları önleyerek, çocukta süregelen hastalık ve anomalileri erken dönemde tespit ederek ilerlemeden tedavilerinin yapılmasını kusursuz olarak sağlar. Karışık dişlenme döneminde süt dişlerinde ki olası diş problemleri ve özellikle çürük gibi sorunlar daimi dişleri de etkileyeceği için mutlaka gerekli önlemler alınarak alanında uzman Novadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği başvurulmalıdır.

Pedodonti (Çocuk Diş Cerrahisi) Bölümünde Uygulanan Hizmetler

Çayırova Diş merkezi Pedodonti anabilim dalında toplam 8 diş hekimi hizmet vermektedir. Hizmetler;

  • Süt dişlerinde ve daimi dişlerde ihtiyaç halinde dolgu uygulamaları, amputasyon ve kanal tedavisi
  • Herhangi bir diş probleminden kaynaklı çekilen dişlerin yerine uygun protezlerin yapılması
  • Çürüklerin önüne geçmek için çeşitli uygulamalarla birlikte travma tedavileridir.

Novadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği tüm bu hizmetleri gerçekleştirirken çocukların korkularına ve endişelerine karşı daha hassas ve deneyimli ekibiyle her alanda profesyonel hizmetini sunmaya devam etmektedir.

WhatsApp Destek