google-site-verification=-sjRF7PyrvVczLmFhFVa7LGXMZxF0DlFb54XP0fA1F8

Periodontoloji (Diş Eti Tedavisi) Nedir?

Periodontoloji (Diş Eti Tedavisi) Nedir?

Periodontoloji (Diş Eti Tedavisi) Nedir?

Periodontal hastalıklar, genellik doğru Poliklinik ve iyi bir diş hekimi ile kolaylıkla kontrol altına alınabilen hastalıklar arasında yer alır. Novadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği ağız hijyenin tam olarak sağlanması ve erken tanı ve doğru tedavi yaklaşımlarıyla hastanın katılımıyla da süreci başarıyla tamamlamaktadır.

Diş Eti Tedavisi 1. Aşama

Gebze Diş merkezi tedavinin ilk aşamasında diş etinde oluşan enfeksiyonun ortadan kaldırılması ve dişler arası temizliği uygulayarak herhangi bir sorunun olmasının önüne geçmektedir. Hekim hastanın durumunu koruması ve iş birlik yapmasıyla birlikte hastalığa neden olan mikrobiyal dental plak, diş taşı ve diş taşının tutunduğu kök yüzeyini temizler. Tedavi sırasında varsa dolgular çıkarılır yeniler, çürük dişler doldurulur ve protezler kontrol edilir.

2. Aşama

İkinci aşama cerrahi işlemlerin başladığı ve diş hekiminin periodontal cerrahi işlemleri önereceği aşamadır. Novadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği bu aşamada hastanın diş sorunları, kemik erimesi bilgileri gibi verileri alır. Verilere uygun tedavi seçiminde oldukça titiz davranın Darıca Diş hekimleri hastanın da fikrini almayı unutmaz. 2. aşama tedavinin ama tam olarak düzeltici olacaktır. Cerrahi tedaviler;

  • Gingivektomi
  • Flep operasyonu ve kemik cerrahisi işlemleri
  • Mukogingival cerrahi olarak sıralanmaktadır.

Gingivektomi yalnızca diş etiyle alakalıdır ve diş eti cebinin, diş eti büyümelerinin tamamen ortadan kaldırılması adına diş etinin kesilerek çıkarılmasıdır. Böylece hasta daha estetik diş etine sahip olacaktır.

Flep operasyonu ve kemik cerrahisi işlemlerinde hem diş etini hem de altındaki destek dokuları ve kök yüzeylerini ilgilendiren bir işlem gerçekleştirilir.

Son cerrahi yöntemi olan mukogingival ağız içi dokuları ile doğrudan ilgilidir. Ağız içi yumuşak dokuları ilgilendiren işlemlerdir. Yetersiz yapışık diş eti yüksekliği, diş eti çekilmesi, yüksek kas bağlantılarında uygulanacaktır.

Periodontoloji (Diş Eti Tedavisi) 3. Aşama

Kocaeli’nin en iyisi Çayırova Diş merkezi Periodontoloji (Diş Eti Tedavisi) son aşaması genellikle kontrolü içerir. Novadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği vakanın durumunu ele alarak periodontal sağlığın korunması ve hastalığın tekrarının önlenmesi amacıyla hastalar düzenli aralıklarla kontrol programına alacaktır.  

WhatsApp Destek