google-site-verification=-sjRF7PyrvVczLmFhFVa7LGXMZxF0DlFb54XP0fA1F8

Porselen Kaplama

Porselen Kaplama

Porselen Kaplama

Ağız ve diş sağlığınıza en az sizin kadar önem ve özen gösteren Novadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Kocaeli ilinde ne iyi diş hekimliğini hizmetini siz değerli müşterilerine sunmaktadır. Porselen kaplama konusunda uzman ve oldukça fazla tecrübe edinmiş diş hekimleri işlerin doğal ve görünüme yakın olan porselen kullanarak gülüş estetiğini tamamlar. Porselen kaplama dişin kendi görünümüne yakın olarak porselenden üretilen diş kaplama tekniğidir. Gebze Diş merkezi porselen kaplama uygulamasında ki ilk amacı kaliteli gülüş elde etmektir. Dişlerin en üst kısmına yerleştirilerek oluşturulan kaplama yönteminde kişi istediği estetik gülüşe kavuşarak, doğal görünümüne en yakın kalitedeki dişlere sahip olmuş olur.

Porselen Kaplama Çeşitleri Nelerdir?

Novadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği hastaya özel porselen kaplama tedavisi yapmaktadır. Porselen diş kaplama çeşitleri ihtiyaç duyulan ve diş hekimin ön gördüğü tedavi yöntemleri olarak çeşitlere ayrılır. Toplamda 3 çeşitte toplanan porselen kaplama çeşitleri porselen kaplama, seramik kaplama ve metal kaplamadır. Tüm çeşitlerde kullanılan malzeme metal ya da seramiktir.

Kişiye Göre Porselen Kaplama Çeşitleri

Hastanın ihtiyacına yönelik uygulanacak olan Porselen kaplama uygulamasında dişin konumuna göre kaplama çeşitliliği vardır. Bunlar;

Full porselen diş kaplama: Empress diş kaplama olarak da adlandırılan bu tedavi yöntemi uzun sürmektedir. İçerik yapısı seramikten oluşan diş kaplama yönteminde Darıca Diş hekimlerine kendinizi emanet edebilirsiniz. Dişin hem ön yüzeyi hem de arka yüzeyi seramik parça üzerine cam seramik konularak pekiştirilmesi ile dayanıklılık oranı daha da arttırılmış porselen türleri ile kaplanır.

Ön diş porselen kaplama: Günümüzde genellikle isteğe bağlı olarak gerçekleştirilir. Çayırova Diş merkezine estetik ve güzellik kaygısı duyan kişilerin bölgesel kaplama olarak başvurduğu bu yöntemde harika sonuçlar alınmaktadır.

Tek diş porselen kaplama: Bu kaplama yönteminde ise hastanın çeşitli nedenlerden dolayı zarar görmüş tek dişinde uygulama yapılır. Bazen bir kaza, bazen ise yüze alınan bir darbe tek bir dişe zarar verdiğinde tercih edilir.

Novadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği size uygun yöntemi tespit etmek için 7/24 kesintisiz çalışmalarına devam etmektedir.

WhatsApp Destek