google-site-verification=-sjRF7PyrvVczLmFhFVa7LGXMZxF0DlFb54XP0fA1F8

Porselen Lamina

Porselen Lamina

Porselen Lamina

Günümüzde halk arasında yaprak lamina olarak adlandırılan Porselen Lamina kalınlığı 0,5 mm den oluşan ve Novadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği merkezinde güvenilir olarak yaptırabileceğiniz porselen tabakalardır.

Diş yüzeyinin ön tarafına daimi olarak yapıştırılabilen porselen lamina kişinin gülüş dizaynını belirler. Gülüş estetiğinde Gebze Diş merkezi tarafından uygulanabilen yaprak lamina da deneyimli hekim öncelikle kişinin yüz karakteri hakkında analiz yapar. Bu bilgiler eşliğinde lamina uygulanabilecek dişlerin üzerine deneme yapılması amaçlı lamina rengine eşdeğerde 3 boyutlu dizayn yapılır. Deneme lamina beğenilirse hasta ve hekim arasında anlaşma sağlanarak işleme başlanır.

Porselen Lamine Nasıl Uygulanır?

Novadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği uzman diş hekimliği eşliğinde lokal anestezi yapılarak dolgular üzerinde kesim uygulaması ardından ölçüler tam anlamıyla alınır. Hiçbir detay atlanmamak üzere mum model kullanan ekip, özenle hazırlanan mum modelleri teknisyene aktarmaktadır. Teknisyen kesimi tamamlayarak hazır olan porselen lamina modelleri daha önceden deneme yapılır. Provalar son dakikaya kadar gerçekleştirilerek mükemmel bir sonuç ortaya çıkması sağlanacaktır. Son seansta da yapılan provalarla birlikte düzeltmelerde yapılarak, ağrısız yapıştırma aşamasına geçilir. Darıca Diş merkezi işlem ardından 1 ya da 2 gün içerisinde kontrollere çağırarak herhangi bir problemin olup olmadığını inceler varsa hastanın sorunları dinleyerek gece plağını teslim eder. Tedaviyi bu şekilde tamamlayan ekip Porselen lamina alanında bir numaradır.

Porselen Lamina Kimlere Uygulanır?

Bu işlem genel olarak kişinin isteğiyle gerçekleşmektedir. Yani gülüşünü beğenmeyen, diş boyutlarında sorunlar yaşayan kişilere sorunsuzca uygulanabilir. Novadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği dişler arası boşlukları kapamada, kırık diş durumunda eski dizaynı sağlamak amacıyla, çarpık dişlerin düzeltilmesi ve diş rengini kalıcı olarak açmak isteyen kişilerde Porselen Lamina uygulamaları yapmaktadır. Çayırova Diş hekimleri tarafından uygulanan işlemde 3 seans yeterli olacaktır. Fakat seans uzunluğu yine hastanın durumuna ve isteklerine göre değişkenlik gösterebilir. Ön görüşme sırasında yapılan incelemeler ardından sizlere süreç hakkında daha net ve detaylı bilgilendirmeler yapılacaktır. Ağrısız olarak tamamlanan bu süreçte doğal dişle ayırt edilmesi zor olduğu için oldukça estetik gözükecektir.

WhatsApp Destek