google-site-verification=-sjRF7PyrvVczLmFhFVa7LGXMZxF0DlFb54XP0fA1F8

Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum Kaplama

Novadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği uygulamaları arasında yer alan ve sıklıkla tercih edilen zirkonyum kaplama estetik ve protetik amaçlı uygulanan tedavidir. Porselen diş tedavilerine göre daha fazla avantajlıdır. Yaklaşık 6 günlük bir işlem olan tedavi süresince hastanın da istekleri dikkate alınarak, başarılı bir kaplama gerçekleştirilecektir.

Zirkonyum Kaplama Fiyatları

Porselen protez dişler olarak da adlandırılan Novadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği zirkonyum diş fiyatları listesi güncellenerek hastaya göre farklılıklar gösterecektir. Alternatif diş tedavi yöntemlerine göre zirkonyum diş fiyatları listesi daha yüksektir. Bunun en önemli nedeni ise estetik diş tedavisi fiyatlarının, diğer diş tedavisi fiyatlarına nispeten yüksek olmasıdır. Zirkonyum sağlıklı malzemeden oluşturulur. Dayanıklıdır ve neredeyse bir ömür size eşlik eder. Gebze Diş merkezinin uyguladığı kaliteli ve saf olan zirkonyumun fiyatı her zaman yüksektir. Çünkü yeterince saflaştırılmış ve asla zararlı içeriklere yer verilmez. CAD CAM ileri teknoloji ürünü fırınlarda kullanılarak üretildiği için bedeli de doğal olarak fiyatına yansıyacaktır. Bununla birlikte Darıca Diş hekimlerinin büyük bir ustalık ve emekle uygulayacakları tedavi de hekimin niteliği de oldukça önem taşır.

Zirkonyum Kaplama Avantajları Nelerdir?

Neredeyse son 10 yılda diş hekimliği klinik vakalarında zirkonyumun diğer diş materyallerine göre daha çok tercih edilmesinin ilk nedeni, materyalin hem estetik gözükmesi hem de dayanıklı olmasıdır. Porselen diş doğal dişe en yakın malzeme olmasına rağmen çiğneme sırasında kolaylıkla kırılabilme riskini taşır. Ayrıca porselen dişin alt yapısında geçmiş yıllarda hep metal destek kullanılmıştır. Novadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği uygulamaları arasında yer alan zirkonyum kaplama ise metal ise dişe yansıyan ışıkları diş gibi kırmaz. Bu nedenle porselen diş mat koyu gözükür.

Zirkonyum diş metal destek yerine kullanılarak diş ve diş eti dokularına zarar vermez. Dişe yansıyan ışığı daha kolay kırarak, ağız kokusuna neden olmaz. Alerji yapmadan sorunsuz kullanıma olanak sağlar. Sizlerde sağlıklı ve uzman diş hekimleri aracılığıyla yalnızca size özel uygulanan zirkonyum kaplama uygulamaları hakkında bilgi almak için hemen Çayırova Diş merkeziyle iletişime geçebilirsiniz.

WhatsApp Destek